Programy,które ułatwiają mi prowadzenie bloga

Witajcie w kolejnym wpisie. Dzisiaj odbiegniemy trochę od typowej tematyki bloga czyli kosmetyków. Chcę wam uchylić rąbka mojego blogowania od kuchni można powiedzieć, pokazać jakie programy służące do obróbki zdjęć pomagają mi je odrobinę "upiększać". Na samym początku muszę powiedzieć,że byłam w tej kwestii laikiem jeśli chodzi o robienie zdjęć kosmetykom, owszem były one od początku moje własne ale nie zawsze ładne, choć akceptowalne tak to nazwijmy. Jeśli jesteście ciekawe większej ilości szczegółów zapraszam dalej, może podpatrzycie coś dla siebie.
źródło


1.PICASA- ten program obecnie pozwala mi na przechowywanie zdjęć na bloga i dokonywanie w nim wstępnej ich korekty. Na samym początku jednak w pełni obrabiałam w nim zdjęcia łącznie z napisem. Efekty jak wiadomo były różne, ale dopiero się uczyłam w tej kwestii i nie chciałam jakiegoś bardzo skomplikowanego narzędzia do obróbki zdjęć z którym nie umiałabym sobie poradzić.


 źródło


2.PHOTOSCAPE- ten program kiedyś poleciła mi jedna z was (jeśli to czytasz, wiesz o kogo chodzi) i muszę powiedzieć,że miałam do niego wtedy sceptyczne podejście, ale jak już bliżej poznałam jego możliwości okazało się,że całkiem nieźle sobie radzi i wspomaga używany przeze mnie wcześniej program Picasa.Faktem  jest również to,że posiada wiele funkcji, które mi się przydają jak np. łączenie zdjęć co jest mi potrzebne dość często więc jak tylko ogarnęłam jak działa ten program udało nam się zaprzyjaźnić.


źródło
3.FOTOR- ten program znalazłam kiedyś sama grzebiąc w czeluściach internetów. I całkiem spodobało mi się to co  potrafi, więc wylądował na moim komputerze. Obecnie to w nim dokonuje największej obróbki zdjęć na bloga. Menu co prawda nie jest po polsku, ale po ikonkach można się zorientować w wielu rzeczach więc nie jest tak źle,a dziś również rzadko zdarza się aby ktoś kompletnie nie znał języka angielskiego. Co do samego działania jestem z niego zadowolona, pozwala tworzyć naprawdę piękne zdjęcia bez większego wysiłku, przynajmniej mnie osobiście się podobają efekty końcowe i mam nadzieję,że wam też kiedy oglądajcie zdjęcia do wpisów. A dodam,że mnóstwo ostatnich wpisów powstało przy jego pomocy właśnie.


Poniżej małe próbki ich możliwości:


Fotor:   Photoscape:Picasa:A wy z jakich programów korzystacie przy tworzeniu zdjęć na bloga? A może podpatrzyłyście coś dla siebie tutaj? Koniecznie dajcie znać.Pozdrawiam was serdecznie do następnego wpisu. Buziaki:*:*:*:*. Zostawiajcie swoje opinie i komentarze. Nowe czytelniczki zapraszam do subskrypcji bloga(przemyślanej) jeśli tylko wam się tutaj spodoba. Wpadajcie też na mojego fb i instagrama,które znajdziecie po prawej stronie na pasku.PS. Dajcie mi znać czy coś się zmieniło w sprawie czcionki na blogu, ponieważ jedna z was mówiła mi,że już od  kilku postów widzi bardzo małą czcionkę, ja ze swojej strony postarałam się coś z tym zrobić aczkolwiek mam nadzieję,że to nie kolejny psikus bloggera. Miłego dnia :)

14 komentarzy:

 1. Picasa stosuję do obróbki wszystkich zdjęć na blogu. :) Fotor nie znałam, ale chętnie przyjrzę się mu bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja uzywam Photscape, ale rozejrzę się za tym Fotor :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja używam Photoscape do znaku wodnego, lightrooma do rozjaśnienia zdjęć i photoshopa do drobnych poprawek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja używam tylko photoscape w tej chwili, ale cieki mnie fotor :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zazwyczaj korzystam z PhotoScape i Photoshopa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja używam Picassy, ale planuję zabawy z Photoscape :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam Picase i obecnie użyhwam photoscape do zabawą kolorami - rozjaśniam, przyciemniam, wyostrzam i te sprawy :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Z Photoscape też czasem korzystam :)

  OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję :) To zawsze motywuje do dalszego pisania. Pamiętaj jednak, że wszelkie komentarze z reklamami, linkami i innymi rzeczami, które nie dotyczą wpisu będę usuwać. Miłego czytania :)


Thank you for all the comments :) It always motivates you to continue writing. Remember, however, that any comments with ads, links and other things that do not apply to the post will be deleted. Have fun reading :) I do not accept observations for observation. If you want to follow my blog you have to visit me regularly and vice versa. If you do not meet this condition, do not be surprised that I will not visit you and your comment will go to spam.

Obsługiwane przez usługę Blogger.