Przypadek jest najlepszym detektywem| Zbrodnia nad urwiskiem Marta Matyszczak

Witajcie kochane w kolejnym wpisie. Dzisiaj znów nieco luźniejszy wpis książkowy. Nadal pozostajemy w klimacie kryminału oraz przygód detektywa Solańskiego, Gucia i Róży, którzy ostatnio zawładnęli mną czytelniczo. Jeśli jesteście ciekawe ich kolejnych przygód, zapraszam na recenzję  Zbrodni nad urwiskiem.AUTOR: MARTA MATYSZCZAK
TYTUŁ: ZBRODNIA NAD URWISKIEM
FORMAT: E BOOK
WYDAWNICTWO DOLNOŚLĄSKIE
SERIA KRYMINAŁ POD PSEM
GATUNEK: THRILLER/SENSACJA/KRYMINAŁ
MIEJSCE I ROK WYDANIA WROCŁAW 2017
LICZBA STRON: 296

Irlandzka wyspa Inishmore to dla Szymona Solańskiego miła odmiana od chorzowskich podwórek. Prywatny detektyw poszukuje tam zaginionej Katarzyny Walasek, a także wytchnienia od sercowych rozterek. Polka nie odnajduje się, za to jej ciało -owszem. Śledztwa nie ułatwiają ekscentryczni mieszkańcy Kelly's Bed&Breakfast, gdzie pracowała Walasek, ani sztorm, który odcina wyspę od świata. A na dodatek lokalnego policjanta bardziej niż dochodzenie interesuje picie whiskey. Czy Solański z wiernym kundelkiem Guciem u boku rozwikła zagadkę śmierci dziewczyny? I jaką rolę w sprawie odegra Róża, dawna przyjaciółka Szymona?Jest śmiesznie, ale i niebezpiecznie, a największe zagrożenie tkwi w tym, że nie oderwiecie się od lektury ani na moment, chyba że zrywając boki. 

Przemysław Garczyński
3telnik.plParę słów o fabule...


Zbrodnia nad urwiskiem to drugi tom przygód Solańskiego, jego wiernego kundelka Gucia oraz dawnej przyjaciółki Róży. Tym razem wszyscy lądują na irlandzkiej wyspie Inishmore, gdzie Solańskiego sprowadziło kolejne śledztwo, a Różę po prostu przypadek. Cała akcja rozgrywa się wokół zagadki tajemniczego zaginięcia, a potem śmierci Katarzyny Walasek, której poszukuje ukochany dziadek zaniepokojony brakiem kontaktu z wnuczką. Sprawa, jak zawsze jest mroczna i odkryje wiele tajemnic, które być może nie wyszłyby na światło dzienne, gdyby nie upór naszych samozwańczych śledczych. Niczego nie ułatwia też fakt, że  jedyny miejscowy policjant na wyspie odciętej od świata przez żywioły natury bardziej interesuje się rozrywkami i Różą Kwiatkowską, niż śledztwem i rozwikłaniem zagadki. Również ekscentryczni mieszkańcy Kelly's B&B zdają się skrywać wiele sekretów. Całość okraszona jest również i w tym wypadku zabawnymi uwagami i komentarzami Gucia, który trafnie ocenia rzeczywistość oraz wydarzenia.
Dlaczego Katarzyna musiała zginąć, jaka rodzinna tajemnica wyjdzie na jaw oraz jakie przygody mieli bohaterowie w niesprzyjającym irlandzkim klimacie, dowiecie się, czytając książkę. Podsumowując: I w tym wypadku mocno wciągnęłam się w fabułę powieści i pochłonęłam ją w kilka wieczorów. Mimo, że sprawa jest poważna, bo chodzi o morderstwo i w tym tomie nie brakuje mroku, tajemnic i humoru. A to coś, co chyba wyróżnia powieści Marty Matyszczak. Jeśli lubicie takie klimaty, ze swojej strony serdecznie polecam ten tytuł.

4 komentarze:

  1. Ostatnio czytuję podobne tytuły z morderstwem w tle, więc chętnie przeczytam i tą książkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Obecnie czytam Dziewczynę z Brooklynu :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie czytałam, ale to może być pozycja dla mnie.

    OdpowiedzUsuń

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuję :) To zawsze motywuje do dalszego pisania :) Staram się odwiedzać wszystkich komentujących, więc nie zostawiaj linków do swojego bloga, bo i tak usunę ten komentarz. Sama Cię znajdę, to proste. Nie wyrażam również zgody na kopiowanie moich zdjęć i tekstów bez pytania.

Obsługiwane przez usługę Blogger.